Ma már gyakorlatilag nincs olyan ember társadalmunkban, akinek ne lenne szüksége valamilyen számítógépre. Habár egyre nagyobb teret hódítanak maguknak a különféle okoseszközök, nehéz lenne letagadni, hogy számítógépek nélkül a munkáink nagy részét egész egyszerűen nem tudnánk elvégezni. Mégis miért? Azért, mert a komplexebb feladatok, például egy házifeladat megoldása, egy dokumentum megszerkesztése, vagy egy komolyabb program használata kizárólag számítógéppel oldható meg. Sok ember számára pedig kényelmesebb is ennek a használata, hiszen sokkalta ergonómikusabb, és átláthatóbb.
De mégis miért a laptop a helyes döntés az asztali számítógépekkel szemben? Ha laptopot szeretnénk vásárolni, akkor az egyik legelső kérdésünk ez lesz: megéri-e használtan gépet venni? Biztos, hogy nem fog-e szinte azonnal tönkre menni? Hiszen, senki nem szereti, ha lehúzzák, vagy a pénzét értelmetlenül dobja ki. A cikkünkben azt a kérdést fogjuk megvizsgálni, hogy vajon megéri-e használtan laptopot venni vagy sem.
Sokan úgy vélik, hogy a használt laptop egyenlő a selejt minőséggel. Rengeteg ember úgy gondolja, hogy a kereskedő üzletet csinál abból, hogy rossz minőségű használt gépeket árul: hiszen, olyasmit akar nekünk eladni, ami használhatatlan, és nem jó igazából semmire. De tényleg igaz ez? Valójában nem!
A használt számítógép minősége mindig a kereskedőtől vagy az online áruháztól függ. Persze lehet, hogy vannak, akik hajlamosak a másikat átverni, de nem hihetjük, hogy a legtöbb kereskedő ezt teszi. Mindenki tudja, hogy a visszajelzések és az elégedett ügyfelek visszatérése hozzák a sikeres vállalkozást. Ezért a használt laptop kereskedők is arra törekszenek, hogy kiváló minőséget kínáljanak, általában megfizethető áron. A mai piacon pedig nagyon jó garanciális feltételekkel vásárolhatsz használt laptopot. Nyugodtan kijelenthetjük tehát, hogy az esetek legalább 97% -ában évekig tudjuk majd használni a vásárolt gépet, melyet a használt laptop webáruházból rendeltünk.
Az árat az igények alapján lehet kiszámítani. Milyen teljesítményre lenne szükségünk? Ezt elsősorban az határozza meg, hogy mire akarod használni a gépet. Ha érdekel a szimuláció vagy a videószerkesztés, szükséged lehet egy bivalyerős gépre. Ha csak böngészni szeretnél rajta, vagy filmet szeretnél nézni, akkor valószínűleg egy gyengébb teljesítményű számítógép lesz a megfelelő. Ha bizonytalan vagy a kérdésben, kérd ki egy szakértő tanácsát. A használt laptop ára általában 50 000 és 300 000 forint között mozog, míg egy új gép ára 170 és 900 000 forint közé esik. Ebből érezhető, hogy jelentős árkülönbség van.
A legtöbb ember nem válaszol erre a kérdésre használt laptop vásárlása után. Miért? Mivel a remek garanciális feltételek mellett a laptop teljes tönkremenetelének esélye elhanyagolható. A legtöbb vásárló ezt kiváló döntésnek tartja - nagyjából ugyanazt a minőséget kapják az adott ár töredékéért.
Ez természetesen a terméktől függ. Vannak számítógépek, amelyek évekig használt előző tulajdonosa, és vannak, amelyek csak néhány hónapig. Ezeket az információkat általában az adott eszköz mellé írják, így azonnal láthatod, hogy a számítógépet mennyit használták korábban. Általában érdemes 1 éven keresztül használt gépeket vásárolni, mert biztos lehetsz benne, hogy jól tesztelték őket. Használt laptopok néhány hónapos vásárlása kicsit kockázatosabb lehet.
Ez az Te választott üzletedtől függ. A legjobb kiskereskedők akár 1-2 év garanciát is vállalnak számítógépeikre, míg vannak olyan online áruházak, amelyek csak 2-3 hét garanciát nyújtanak. A nagyon jó minőséget kínáló kereskedők biztosak abban, hogy nem fogják megkárosítani a vásárlóikat, és hosszabb garanciát adnak.
A laptopokat forgalmazó kereskedők nagy része minden bizonnyal garantálja termékeik minőségét. A jó minőség mellett hiszen az elégedettségi garancia egyáltalán nem luxus. Bárki, aki jó minőségű terméket kínál az ügyfeleknek, nincs mitől tartania, de ez mindig is így volt - még a használt gépekre is adnak garanciát a legtöbben. Egy dolgot szem előtt kell tartani: azoknak, akik nem nyújtanak elégedettségi garanciát, azoknak gyakran van rejtegetni valójuk.
Sokféle márka létezik manapság – a laptopokra is igaz ez. Talán nem mindenki tud könnyen különbséget tenni közöttük, ezért szerettük volna ezt a kis listát megjelentetni itt.
Dell laptop. A Dell laptopok gyártása 1984-ben kezdődött, mikor a Texasi Egyetem hallgatója IBM-kompatibilis számítógépek értékesítésébe kezdett. Az ő vállalkozása nagy utat járt be, a Dell nevét ma már mindenki ismeri.
Fujitsu laptop. A vállalat már az 1935-ös években is létezett, eleinte nem ezzel foglalkoztak, később lett a laptop gyártás a fő profiljuk. A 2000-es évek elején váltak nagyon ismertté.
Lenovo laptop. Talán nem is hinnénk elsőre, de a Lenovo laptopokat egy kínai vállalat gyártja, a Lenovo Group Limited. Már 1981-ben elkezdtek működni, ma pedig már az egyik legnépszerűbb, és legismertebb laptop forgalmazók nem csupán hazánkban, hanem világszerte.
HP notebook. Ma a HP a világ legnagyobb informatikai vállalata, amely nemcsak gyártott számítógépeiről, hanem nyomtatóiról is híres. Nemzetközi szinten gyakorlatilag mindenki ismeri őket, kezdetben nem a laptopok gyártása volt a cég fő profilja.
A megfelelő laptop kiválasztása nem könnyű feladat. Számos kérdést és tényezőt kell figyelembe venni, és ha rosszul döntünk, akkor később nagyon megbánhatjuk. A használt laptopok biztosan olcsóbbak, és ha vigyázunk, nem eshetünk nagy bajba a vásárláskor.